Kerti bútor a hétköznapokban
Nem olyan régen leírtam, hogy hogyan is zajlik a hétvége egy kerti bútoros életében, most pedig lássuk, nagy vonalakban milyen teendők vannak hétközben.
Nagyon szerencsés vagyok, szerencsések vagyunk (ezt a cégtársaim nevében írom), hiszen nagyszerű csapattal dolgozunk. Az Ő bemutatásuk még várat magára, viszont egy két képet, kulisszatitkot most megleshettek!
Immár több mint két éve kamionnal, külföldről sikerül első osztályú fűrészárut beszereznünk. Próbálkoztunk szlovák, majd román partnerekkel is, de a legjobban a jelenlegi ukrán kapcsolat vált be. Időben, pontosan és kiváló minőségben szállít. Itt is alkalmazzuk az egyszerűsítés elvét, a kollégám Sándor addig hajtott, keresett, míg közvetlenül egy fűrésztelepről tudunk fát venni. Vámoltatás után közvetlenül a telephelyünkre szállítják, innen kerül további feldolgozásra.
A szabászat után felfűrészeljük (köszi Jani és Feri), vastagoljuk és csiszoljuk (Pisti és Jani, Matyi) a félkész alkatrészeket. Ezek a munkafolyamatok sok – sok órát vesznek igénybe, és rendkívüli koordinációt is megkövetelnek. De nagyon jól tudjuk, hogy nincs hiba a rendszerben, hiszen János kollégám, üzlettársam, mindent kézben tart. Néha próbára tesszük az idegeit egy-egy sürgős megrendelés beiktatásával, de mindig odaadóan igyekszik teljesíteni a néha embert próbáló kéréseinket. Az Ő vezetésével a csapatunk erősebb, termelékenyebb lett!
Ellentétek tükrében – Faházasok vs. Bútorosok
A vastagolás után válik igazán ketté a gyártás folyamata, klikkesedjünk.
Igen még egy ilyen kis csapatnál (5-7 fő) is van jó szellemiségű versengés, piszkálódás. Nálunk vannak a „faházasok” és vannak a „bútorosok”. Nyilván csak finoman szoktuk egymás vérét szívni : „Látod mi van a pólónkra írva? Szombati bútor… nem Szombati filagória… tehát a faház csak a második lehet…stb.”
Igen, itt igazán szeretjük a másikat 😀
Mivel a valóságban is két külön terem szolgál a filagóriák és a berendezésük előkészítésére így teljesen érthető a versengés.
A filagóriák gyártása néhány képpel:
Elkészülnek a fennállók, hosszlyukfúró, összekötők, tető fennállók vágása, cseréplécezés, cserepelés és végül tetővágás!
Ez a rész itt Misi kollégámé, jelenleg szinte egyszemélyben Ő gyártja le a filagóriákat. Köszönjük Neki is.
A kerti bútorok elkészítése:
Itt a csiszolás a legeslegfontosabb, a sablonos „kirajzolás” és a furatok elkészítése után mind az éleket, mind a „lapokat csiszoljuk. Összeszereljük a nagyobb részegységeket, majd minden elem tovább halad Pisti kollégám kezei közé. Ő a „mártós” részleg egyik vezetője. Ez egyenlőre mind a bútoroknál, mind a filagóriáknál, ahol Feri a főnök egy –egy személyre korlátozódik… 🙂 De legalább szabadabb a munkakör 😀
A mártás – A bútor illetve a filagóriák kezelése :
A filagóriák munkafolyamatai a lazúros alapozóba történő mártással véget érnek, de a garnitúrák, padok, asztalok a végleges festés után még átesnek az összeszerelésen. Kis gyakorlással ez elsajátítható, de a megfelelő sebesség eléréséhez idő és gyakorlás kell. Neked már becsukott szemmel is megy Pisti 😀
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy a fent említett srácoknak és a részletesen nem említett hölgyeknek (Jutka, Hajni és természetesen Anna) megköszönjem a munkájukat, hiszen Nélkülük nem sikerülne hétről hétre teljesítenünk!
Ezután bepakolás és indulhatunk is az adott kiállításra, vagy a már megrendelt termékek szállítása következik a vásárlóinkhoz.
Köszönöm a figyelmed!
Kérdésed van, tedd fel !!! Itt pedig követni tudsz minket
Facebookon vagy Instagramon !

Kerti bútorok és kiülők gyártásával és forgalmazásával foglalkozunk 1996 óta. Cégünk az ország egész területén vállal házhoz szállítást és összeszerelést. Ingyenes konzultációhoz keress bizalommal az alábbi elérhetőségeken! Katt ide!
Hagyj üzenetet